Těhotenství a porod je pro ženu a dítě zázračný a oslavný proces, ale je taktéž vekou zátěží pro ženské tělo. Svaly, vazivová tkáň, fascie a šlachy se přizpůsobuji celých devět měsíců zvětšující se děloze a rostoucímu dítěti. Tělo ženy je na tyto změny připraveno, i přesto může dojít vlivem těhotenským změnám k  bolestech v zádech a kyčlích, rostoucí děloha způsobuje větší tlak v močovém měchýři a oslabení svalů pánevního dna.

Porod je pro pánevní dno nejtěžší práce. Při komplikovaných porodech, při nástřihu či větším poranění hráze může dojít k poškození povrchových či hlubokých svalových vrstev, poranění nervů a svalů močové trubice a konečníku, což může mít za následek únik moči, pokles dělohy a močového měchýře, ochabnutí svalstva kolem pochvy, poškození pánevních vazů, bolestivost při pohlavním styku, bolestivost v místě nástřihu… Důležitou prevencí je intuitivní pozice rodící ženy u porodu, neřízené tlačení a trpělivost při porodu děťátka, jen v tomto případě se minimalizují rizika rozsáhlého poporodního poranění a následných poporodních potíží.

Chcete navrátit svému tělu původní kondici po porodu, zpevnit svalstvo, napravit bolesti v zádech, zaujmout správné držení těla, posílit svalstvo pánevního dna a vnitřní korzet vašeho těla? A to vše v těsné blízkosti vašeho děťátka v šátku či nosítku? Pak naše poporodní cvičení s dítětem na srdci je právě pro vás. Toto cvičení je garantováno a navrženo porodní asistentkou s mnohaletou praxi s poporodním cvičením.

Naše cvičení je komplexní, prolínají se v něm celosvětové cvičící techniky pilátes, hathajóga, balantes, fitness cvičení a břišní tance.Během lekcí se naučíte důležitá dechová cvičení, speciální cviky při rozestupu břišních svalů, posílení pánevního dna metodou Cantienica, cvičení také napomáhá zlepšení držení těla, efektivní posílení břišních, hýžďových a zádových svalů a to vše s radostí a v přítomnosti vašeho děťátka.

cvičení cvičení cvičení cvičení cvičení cvičení

Brno

Termín školení: 27.4. - 29.4.2019
Místo konání: Studio Levitas, Minoritská 10, Brno

Termín školení: 29.11. - 30.11.2019
Místo konání: Studio Levitas, Minoritská 10, Brno

Přihlášení ke kurzu lektorského školení

IMG 8639IMG 8641IMG 8643IMG 8642IMG 8637IMG 8634

Máte zájem dozvědět se víc?

Mama centrum Havířov - Podpora těhotným ženám rodičům a dětem | Copyright © 2021

Tvorba webu TripOn Digital | Mobilní aplikace PepiApp | LED panely DigiDay