Cvičení s dětmi na srdci

Poporodní cvičení je koncipováno s důrazem na kontaktní rodičovství, podporuje a upevňuje vztahovou vazbu mezi matkou a dítětem.

 

Popis

Co je Babywearing cvičení? Cvičení matek s dětmi na srdci. Dítě je k matce pevně a zdravě připoutáno šátkem či ergonomickým nosítkem. Jedná se o zcela unikátní a první poporodní cvičení v České republice. Naše cvičení je komplexní, prolínají se v něm celosvětové cvičící techniky Cantiénica, Pilátes,Hatha jóga, Balantes, kruhové posilovací tréninky, tanec.

Jaký má vliv naše cvičení na zdraví dítěte?

Děti se přizpůsobovaly pohybům matky už v děložním období. Vertikální nošení je pokračovací fází  psychomotorického vývoje miminka. Miminka jsou z hlediska biogického vývoje- NOŠENCI. Než se naučí samy chodit,  mají reflexy nošence  a jejich předpokládaný další vývoj by měl probíhat v těsném kontaktu se svou matkou. Při nošení je stimulován jejich vestibulární systém, sloužící k udržení rovnováhy., pracuje jejich stabilizační systém.Miminko se neustále přizpůsobuje matčiným pohybům i při cvičení, využívá své vyvíjející se svaly k udržení hlavičky. Navíc se při fyzickém  a těsném kontaktu vyplavuje u obou hormon lásky- oxytocín. Nošení má tedy zásadní vliv na psychické o fyzické zdraví dítěte. Při cvičení je dítě ve vertikální pozici navázáno na matku. Všechny cviky jsou navrženy tak, aby nedocházelo k otřesům, poskokům, prudkým pohybům a záklonům hlavy děťátka. 

Sears: " Je přirozené, že děti tancování zklidňuje. Celý jejich život v děloze v matky pociťovali, jaké to je, pohybovat se. Děti po narození přímo touží po pohybu, protože to pro ně (až dosud) bylo běžné. Když se nehýbou, znepokojuje je to, nerozumí tomu a to jim nahání strach.

cvičení cvičení cvičení cvičení cvičení cvičení

Brno

Termín školení: 27.4. - 29.4.2019
Místo konání: Studio Levitas, Minoritská 10, Brno

Termín školení: 29.11. - 30.11.2019
Místo konání: Studio Levitas, Minoritská 10, Brno

Přihlášení ke kurzu lektorského školení

IMG 8639IMG 8641IMG 8643IMG 8642IMG 8637IMG 8634

Máte zájem dozvědět se víc?

Mama centrum Havířov - Podpora těhotným ženám rodičům a dětem

Copyright © 2014 | Created by Tripon Media s.r.o. | www.tripon.cz